
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 500 mV |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Threshold Voltage | 2.5 V, Adjustable |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Accuracy | 1.5 % |
| Number of Voltages Monitored | 6 |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 160 ms |
Stock: 486
Distributors
pcbx
Unit Price$5.02668
Ext.Price$5.02668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.02668 | $5.02668 |
| 10 | $3.89038 | $38.90380 |
| 25 | $3.60577 | $90.14425 |
| 50 | $3.45251 | $172.62550 |
| 100 | $3.30575 | $330.57500 |
| 300 | $3.17726 | $953.17800 |
| 500 | $3.05377 | $1526.88500 |
